Jak správně vybrat veterináře
Veterináře si můžeme vybrat podle mnoha kritérií, ale mezi nejčastější patří tato:
2) doporučení od chovatelů, přátel (Dejte na doporučení chovatelů a přátel. Na internetových fórech či v klubech chovatelů jistě najdete tip na dobrého veterinárního lékaře.)
3) vhodné ordinační hodiny (Všímejte si také jestli je na jejich klinice pohotovostní, či nepřetržitá služba. Pokud neprovozují pohotovost, zajímejte se i o to, s jakou poliklinikou spolupracují.)
4) odborná způsobilost lékaře (Specializace veterináře liší. Každý je zkrátka odborník na něco jiného. Proto se vždy poptejte, kterým zvířatům se nejčastěji věnuje. Holt lékař, který ošetřuje koně, krávy a prasata, nemusí dobře ošetřit i kočky.
5) přístrojové vybavení pracoviště (Provádí veterinář krevní testy, operace, rentgen, či ultrazvuk?)
6) finanční nároky lékaře (Ceny veterinárních výkonů se různí. Před zvolením toho svého si proto zjistěte ceny standardních výkonů (očkování, preventivní prohlídka, odčervování, kastrování apod.) a porovnejte s ostatními veterináři v okolí.)
Každé zvíře potřebuje svého osobního doktora. I když se závažný zdravotní problém u zvířat vyskytne jen málokdy, je třeba dbát na pravidelné preventivní prohlídky. Zvíře do rodiny přináší radosti, ale také starosti. Je třeba si uvědomit, že spolu se zvířetem přijímáme také zodpovědnost za jeho zdravý a spokojený život. Je tedy nutné dbát o jeho stravu, celkovou spokojenost a v nemoci mu poskytnout odpovídající péči.
Jak si tedy vybrat veterináře? Musí to být člověk, který je kočkomil, nesídlí
moc daleko, má rozumné ordinační hodiny, optimální vybavení, rozumí své práci, má přiměřené ceny a vaši známí k němu chodí dlouhá léta a jsou sním moc spokojení.