Péče o srst
Mainská mývalí kočka patří mezi polodlouhosrsté kočky, jejich srst je hedvábná, měkká, hustá, mírně mastná, aby odpuzovala vodu a byla vhodná do každého počasí. 
Při pravidelné péči o srst není moc náchylná k plstnatění. Doporučuje se důkladně kartáčovat alespoň jednou týdně.
Česat se začíná hřebenem se širokými rotačnými zuby od hlavy k ocasu. Poté kartáč (používám Flexi kartáč) se zahnutými kovovými štětinami.
V létě bývá srst o dost kratší, v zimě je delší a hustší.
V době línání je třeba věnovat vyčesávání srsti větší pozornost, a proto pročesávejte kočku denně kartáčem ( zamezíte tím tam nežádoucímu spolykání chlupů ). Srst mainské mývalí kočky se může poměrně dost mastit v souvislosti s hormonálními změnami. Přehnané maštění u kořene osasu se lehce vyřeší dětským pudrem.
 
Koupání není nezbytné, koupeme pouze v případě nutnosti a před výstavou. Kosmetiku používáme Jerob a Groomer´s Goop .
 
Zhruba jednou za týden je vhodné po rozčesání kožíšek zapudrovat: rozhrňte srst na "pěšinky" a na ně nasypte pudr ( používáme dětský pudr Borotalco ).
Promněte srst rukama, aby se pudr rovnoměrně v srsti rozptýlil. Nechejte chvíli působit a potom kočku vykartáčujte proti srsti. S pudrem vykartáčujete i mastnotu a špínu.
 
 
POZOR!!! Ocásek se nekartáčuje! Pouze rozčešte hustým hřebenem, zapudrujte a pak pudr z ocásku "vytřeste" nebo vyfoukejte.

 

Pozor!!!! Nepoužívejte furminátor ( pro mainy není vhodný)

 

 

 

      Zde najdete pár odkazů na přípravky pro srst.....

* Kosmetika  Groomer´s Goop  https://www.czechlions.eu/Groomer-s-Goop-4
* Flexi kartáč s jemnými kovovými štětinkami

* Hřeben s rotačními zuby