Péče o drápky

Stříhání drápků je důležité především pro kočky, které žijí převážně v bytě.

Kočičce dáme k dispozici kočičí škrabadlo, nebo kočičí strom, kde si bude drápky pravidelně obrušovat, ovšem s údržbou svých drápků bude kočka potřebovat trochu pomoci. Příliš dlouhé drápky jsou na obtíž jak nám (mohou nám způsobit nepříjemné zranění), tak i kočce samotné. Příliš dlouhé drápky mohou mít vliv i na špatné držení těla pokojového tygra. Dlouhé drápky jsou kočce samotné nepříjemné a má potom tendence škrábat kde se dá.

Pro stříhání drápků si zakoupíme speciální kleštičky na drápky, které seženeme ve specializovaném obchodě. Pro stříhání si vybereme dobu, kdy je kočka spokojená a relaxuje. Posadíme si kočku na klín, zadní části těla k sobě, abychom k tlapkám měli dobrý přístup. Mírným stiskem polštářků vyjede ven drápek. Při stříhání drápků je důležité postupovat velice opatrně, neboť bychom kočce mohli způsobit velice bolestivé a nepříjemné zranění. Drápek si prohlédneme proti světlu a odstřihujeme pouze světlejší konce drápků.

Tmavší část tzv. lůžko nesmíme poranit. Pokud si s prvním stříháním drápků nevíte rady, nevěšte hlavu a nebojte se požádat o pomoc zkušeného chovatele nebo veterináře.