Info - v jakém prostředí naše koťátka vyrůstají....
Naše chlupaté mainí kuličky vyrůstají v rodinném, nekuřáckém prostředí, spí s námi v postýlce, koťátka jsou zvyklá na malé děti a další kočičky. Po celém bytě mají k dispozici hračky, prolézačky, pelíšky a škrabadla.  Postupně je zvykáme na běžný ruch domácnosti, vysávání, česání, stříhání drápečků a podání vitamínů/léků......
 
Info - projekt chovatelé pomáhají....
Chovatelká stanice Felina Mondo*Cz se zapojila do projektu Chvatelé pomáhají. Každé Feliňátko na dálku podpoří kočičího kamaráda z kočičího útulku. Každý "kamarád" získá finanční podporu a od Josera krásný balíček. Jsem z tohoto projektu nadšená.
                                           
Info - kdy a s čím odchází koťátka do nových domovů....
Koťátka mohou odcházet do nového domova nejdříve od ukončeného 14tého týdne věku ( nicméně koťátka z naši chovatelské stanice odchází do nového domova nejdříve po ukončeném 16tém týdnu věku), věk odběru kotěte je dán zákonem, plně vakcinovaná ( očkujeme vakcínou Feligen), několikrát odčervená ( odčervujeme pastou a tabletami caniverm, milprazon, panacur,....), čipovaná s očkovacím průkazem / europasem, koťátka prodaná jako domácí mazlíček budou do nového domova odcházet již kastrovaná ( a ne jinak - o kastracích nesmlouvám). Koťátka ( mazlíčci), která budou odcházet mimo ČR, budou vakcinovaná vzteklinou nejméně 21 dní před odjezdem/odletem. Kupní smlouvu s chovatelským servisem (velice ráda vám pomůžu a poradím - jsem tu pro vás :o) . Před odchodem si každé Koťátko prochází veterinární kontrolou s potvrzení ( zápisem do průkazu).
Každé koťátko odchází s balíčkem do začátku ( balíček obsahuje oblíbené granulky na které je koťátko zvyklé, nějaká ta kapsička a konzervička, pamlsky, vitamínová pasta a nesmí chybět ani oblíbené hračky)
 
Info - testy....
Každá naše chovná kočička a kocourek ( rodiče koťátek) jsou geneticky testovaní na Hcm, Pkd, Pkd a Sma. Krom genetických testů mají každý sonografické vyšetření srdce a ledvin. Veškeré testy mám k nahlédnutí.
 
Info - krok po kroku....
* první odčervování probíhá ve věku cca 5 týdnů, za 3 týdny je druhé odčervení ( cca 8mý týden) a třetí odčervení za další 3 týdny ( cca 11 týden) a poté případně před odchodem do nového domova...
* první vakcinace většinou bývá 9tý týden věku ( vakcinace feligen), druhá vakcinace je 12tý týden věku (cca 3 týdny po první vakcinaci), může se stát, že vakcinace bude později....
* čipování a registrace europasu je při první vakcinaci
* kastrace probíhá nejdříve  14tý/15tý týden věku ( nejdříve však po 14 dnech od druhé vakcinace)
* odchod koťátka do nového domova je nejdříve od 16tého týdne věku ( odchod může být odložený, například z důvodu vazby na svou maminku a sourozence - neodtrhnu malé kotě od maminky, když ji ještě potřebuje a chodí k ní ještě podudávat.....) 
     
                                          
Info - cena koťátka....
Ceny koťátek se u každého vrhu mohou lišit. Každé koťátko je v jiné kvalitě a podle toho se i odvijí cena koťátka. Cena koťátka na mazlíčka je rozdílná než cena koťátka do chovu.
Cena koťátka je jedním s důležitých kritérií při výběru. Ať chceme nebo ne, je to tak.....Plno chovatelů odmítají odpovídat na dotazy typu " kolik to kotě stojí, kolik za něj chcete nebo co za to kotě...." přijde nám, že zájemce zajímá jen cena a nic víc.  I když je to informace pro všechny jistě důležitá, nechává se nakonec ( vždy se ptejte, co cena koťátka obsahuje). Chovateli je to děláno záměrně. Prodej koťátka přeci není prodej ovoce či zeleniny. Není pro nás důležité prodat koťátko prvnímu zájemci, který je ochoten zaplatit. Zájemce o koťátko musí mít víc kvalit a chovatel je chce znát. Každý chovatel chce mít tu samou možnost výběru, jako má zájemce o koťátko. Chceme vědět o zájemci víc, než mu sdělíme cenu :o) Krom ceny by zájemce mělo zajímat i zdraví, testy rodičů, povaha, prostředí ve kterém koťátko žije,....
 
 
Info - rezervace koťátka....
Je možná krátkodobá (předběžná) rezervace ( koťátko Vám maximálně na 1 týden rezervuji bez rezervačního poplatku). Pokud se mi zájemce neozve koťátko hned pouštím dalším zájemcům. Rozmohl se nám tu takový nešvar, že si zájemce předběžně zarezervuje koťátko a už o něm nikdy nikdo neslyší. Na druhou stranu se také plno lidí diví, že jim 3 týdny nedržím koťátko.... Omlouvám se, ale týden je dlouhá doba rozhodnutí.
Koťátko závazně rezervuji až po osobní návštěvě, po které na email zasílám k odsouhlasení kupní smlouvu... až teprve poté je možné složení rezervačního poplatku/jistiny (minimálně 1/3 z ceny koťátka ) převodem na účet...
Rezervační poplatek/jistina je nevratný!!!!! bude sloužit jako úhrada zvýšených nákladů a ušlého zisku (tj. finanční ztrátu způsobenou nemožností nabídnout kotě jinému zájemci).
                       
Info - návštěva u nás....
Zaujalo Vás nějaké naše chlupaté mainí miminko a rádi by jste se přijeli podívat? Velice ráda Vás u nás uvítám. První návštěva je u nás možná po první vakcinaci ( cca po 9-10 týdnu) Návštěvu u nás si prosím předem domluvte (telefonicky či mailově). Předem neohlášené návštěvy nepřijímáme!!!A to i když je neohlášená návštěva za dveřmi!!!!
Zájemce o naše koťátko prosím, během jednoho dne navštivte pouze jednu chovatelskou stanici (návštěvou více chs. hrozí možné nakažení kočiček a koťátek).
Na návštěvu prosím jezděte vždy a pouze jen zdraví, bez nachlazení a jiného virového či respiračního onemocnění! Velmi se omlouvám, ale nemocné ( jakkoliv nemocné lidi) nevpustím k nám domů. Pro Vás je to třeba jen blbá rýma a nachlazení, ale já mám rodinu, malé děti a nepotřebuji jim jakkoliv nabourat imunitu.....
 
 
Info - nezávazná návštěva u nás .....
Omlouvám se všem, kteří chtějí objíždět chovatelské stanice jako Zoo, rodinné výlety za kočičkami, poznávací exkurze,.....
Nemám o takové návštěvy v žádném případě zájem a opravdu neprovozuji prohlídky s výkladem!!!!!
                                 
 
Info - odjezd koťátka od nás / předání....
Nastal čas odjezdu naše mainího miminka.... jen pro informaci, koťátko odjíždí buď od nás z chovatelské stanice nebo ho vezeme do nové rodinky ( vše je o domluvě). Nikdy nepředáváme koťátko někde na parkovišti nebo třetí osobě!
 
                                            
Info - pro zájemce o naše koťátko....
Líbí se vám nějaké naše chlupaté maiňátko a měli by jste o něj zájem?
Napište nám prosím pár řádku o sobě
* kde a v čem bydlíte ( v bytě nebo domku se zahradou)
* máte zabezpečenou domácnost, okna, balkon, zahradu,....
* kolik členů má vaše domácnost?
* máte již nějakého domácí mazlíčka nebo plánujete pořízení?
* kolik času trávíte doma?
* máte s kočičkami již nějaké zkušenosti?
* jak bude o koťátko postarané ve vaši nepřítomnosti ( služební cesta, dovolená, nemoc,......)
Velice nám záleží na prostředí ve kterém budou naše koťátka vyrůstat :o)
 
                                               
Info - sms, mail nebo soukromá zpráva na Fcb....
Omlouvám se, ale nezdvořákům a nevychovaným lidem, kteři neumí napsat dobrý den, poděkovat a podepsat se, opravdu nebudu odpovídat.
Těší mě Váš zájem o naše mainí miminka, ale dotaz na maiňátko by měl vypadat jinak ( ne jen napsat co stojí kotě, kolik za něj chci,....). Pro ty, kteří neví, začíná se dobrý den,........ a končí se s poděkováním a podpisem  ( není to nic těžkého a složitého) 
 
 
Info - co očekáváme od nového majitele....
Od budoucího majitele našeho koťátka očekáváme zodpovědnost, pečlivost a lásku. Koťátko/dospěláček má své potřeby, krom plné misečky kvalitní stravy a čisté vody potřebuje také lidskou společnost, láskyplnou náruč, milé slovo, čas na hraní, občas i tu veterinární péči a také svůj prostor, kde může v klidu a pohodlí odpočívat. Kočička je živý a společenský tvor (člen vaši domácnosti), který má své potřeby a je na jeho majiteli, aby mu vše dopřál.

                                               
Info - kontakt s novými majiteli koťátek....
S novými majiteli našich koťátek jsme v kontaktu, zajímá nás, jak náš odchov vyrůstá, každá zpráva a fotečka z nového domova nás vždy potěší :o) 
Koupí koťátka od nás prosím počítejte s tím, že budeme v kontaktu. I když naše maiňátko žije v nové rodince, stále nám na něm záleží.
Pokud by Vám vadil nebo obtěžoval kontakt s námi, nechtěli by jste nám zasílat fotky a zprávy - prosím neberte si od nás koťátko. Opravdu mě záleží na tom, jak se maináček má, jak roste, prospívá, z každé fotky se těším a raduji. A opravdu těžce nesu, když se nový majitel neozývá ( na mé maily nereaguje) a já o svém odchovu nemám žádné zprávy.
 
                                        
Info - kotě jako dárek....
Velice se omlouvám, ale naše koťátka neslouží jako dárek pro někoho! Živé dárky neuznáváme a takovému zájemci svůj odchov nesvěříme!
 
 
Info - podepsání smlouvy a předání koťátka....
Smlouvu podepisujeme pouze s přímým majitelem starším 18ti let, nikoliv třetí osobou. Koťátka předáme pouze a jen přímému majiteli! V žádném případě nepředáme koťátko někomu, kdo za sebe někoho pošle.
Vždy a pouze jednáme s přímým "budoucím" majitelem!
 
 
Info - Právo odmítnutí....
Jako chovatel našich maiňáčků si vyhrazuji právo odmítnutí zájemce o koťátko.
Vyhrazuji si právo zrušit rezervaci koťátka ( v případě zrušení, složený rezervační poplatek vracím zpět na účet)

                                            
Info - klecový chov....
Jsme zásadně proti klecovému chovu!!! Nebudeme prodávat do zemí a chovatelských stanic, kde je praktikováno, povoleno a dovoleno klecovému chovu koček.
 
 
                       Děkuji Všem za přečtení :o)
 
 

                                       


Na veškeré fotografie a články na webových stránkách chovatelské stanice Felina Mondo*Cz se vztahují autorská práva.....